منهول پلی اتیلن

/منهول پلی اتیلن
منهول پلی اتیلن 2018-10-07T08:17:41-01:00

منهول پلی اتیلن

منهول پلی اتیلن، یک اتصالات ویژه با ساختاری متفاوت است که برای عبور و مرور افراد و دسترسی آن ها به تأسیسات زیرزمینی به کار می رود. این تجهیزات دهانه بسیار بزرگی دارند و معمولاً قطر آن ها از 1000 میلیمتر تا 3000 میلیمتر متغیر است. این تجهیزات پلی اتیلن بهترین راه برای دسترسی به لوله های پلی اتیلن هستند که در زیر زمین دفن شده اند. اهمیت وجود منهول پلی اتیلن در تأسیسات لوله کشی به ویژه در زمان تعمیرات و بازرسی لوله ها مشخص می شود.

منهول پلی اتیلن

منهول پلی اتیلن در حال حاضر بهترین جایگزین برای منهول های قدیمی است زیرا مشکلاتی که انواع قدیمی این تجهیزات دارند را برطرف کرده اند. این منهول ها از مواد اولیه پلی اتیلن با چگالی بالا ساخته می شود، بنابراین از دوام و استحکام فوق العاده ای برخوردار است. دیواره این منهول ها در برابر حرکات زمین مانند رانش یا زمین لرزه تخریب نمی شود.

دیواره داخلی منهول پلی اتیلن صاف و صیقلی است و دچار رسوب گرفتگی نمی شود. از طرفی دیگر، با اطمینان خاطر می توان این تجهیزات را تا سال های طولانی به همراه لوله و اتصالات پلی اتیلن در شبکه لوله کشی به کار برد. مزیت ها و ویژگی های کاربردی انواع منهول پلی اتیلن در ابعاد مختلف، موجب محبوبیت این تجهیزات در میان مهندسان شده است.

منهول پلی اتیلن وزن سبکی دارد و به راحتی در محل مورد نظر می توان آن را نصب کرد. این منهول ها قیمت ارزان تری نسبت به سایر تجهیزات ساختمانی دارند، بنابراین خرید آن ها بسیار مقرون به صرفه می باشد. همه اجزای منهول پلیمری بر اساس استانداردهای صنعتی ساخته شده اند و کیفیت بالایی دارند.

منهول پلی اتیلن قابلیت نصب در عمق های مختلف و زمین هایی با خاک و شیب متفاوت را دارد. از مهم ترین ویژگی های منهول پلی اتیلن می توان به مواردی همچون عدم خوردگی، عدم زنگ زدگی و پوسیدگی، مقاومت در برابر سایش، پایداری خواص در برابر مواد شیمیایی و گازها و تنوع در ابعاد و اندازه اشاره نمود.