لوله پلی اتیلن دوجداره

/لوله پلی اتیلن دوجداره
لوله پلی اتیلن دوجداره 2018-10-07T08:14:55-01:00

لوله پلی اتیلن دوجداره یا در اصطلاح، لوله کاروگیت، یکی از رایج ترین لوله های پلی اتیلن است که از مواد پلی اتیلن HDPE در پالایشگاه ها ساخته می شود. این نوع لوله ها ویژگی های منحصر به فردی دارند لذا از آن ها در سیستم ها و تأسیسات بزرگ و کوچک لوله کشی با کاربری های متنوع استفاده می شود.

لوله پلی اتیلن دوجداره

از لوله پلی اتیلن دوجداره در پروژه های تأسیساتی خطوط انتقال آب و فاضلاب، شبکه های آبرسانی تحت فشار، لوله های جمع آوری فاضلاب ثقلی و تحت فشار، لوله های آبیاری زمین های کشاورزی، هدایت و جمع آوری آب رودخانه ها و دریاچه در حجم بالا و … کاربردهای گسترده ای دارند. از این لوله ها برای انتقال مواد شیمیایی با ماهیت  های متفاوت نیز استفاده می شود. هزینه های نصب و راه اندازی پروژه های لوله کشی با این لوله ها بسیار کمتر از لوله های فلزی است و معایب لوله های قدیمی را ندارند.

انواع لوله پلی اتیلن دوجداره به چند دسته طبقه بندی می شوند؟

لوله پلی اتیلن دو جداره از نظر ساختاری به دو مدل لوله کاروگیت و لوله اسپیرال دسته بندی می شود. لوله اسپیرال، نوعی لوله پلی اتیلن دوجداره است که اغلب در سایزهای بسیار قطور تولید می شوند و در ساخت آن ها از پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) و الیاف فولادی مقاوم استفاده شده است. این لوله ها بسیار مقاوم هستند و سختی بالایی دارند.

لوله اسپیرال هم مانند لوله کاروگیت، در انتقال سیالات مختلف، به شکل سطحی و دفنی، در فشارهای مختلف به کار می روند. تحمل دیواره لوله اسپیرال دوجداره در برابر فشارهای زیاد ناشی از لایه های خاک بسیار بیشتر از لوله پلی اتیلن دوجداره کاروگیت است. انعطاف پذیری لوله کاروگیت بهتر از لوله اسپیرال است و ابعاد آن متنوع تر می باشد.

 

اهمیت استفاده از لوله پلی اتیلن دوجداره در تأسیسات چیست؟

بیش از 90 درصد لوله های سطح و زیر زمینی تأسیسات مهم با استفاده از انواع لوله پلی اتیلن دوجداره راه اندازه شده اند. مزیت های منحصر به فرد این لوله های پلاستیکی، محبوبیت آن ها را در میان مهندسان افزایش داده است. انواع لوله های پلی اتیلن دوجداره، در برابر مواد شیمیایی نظیر اسیدها، قلیاها، نمک های معدنی و گازهای ناشی از چاه های نفتی و فاضلاب های خانگی و صنعتی، بسیار مقاوم هستند.

لوله پلی اتیلن دوجداره یا لوله کاروگیت در حضور عوامل خورنده پایداری بسیار عالی دارند و به ندرت دیواره آن ها دچار ترک خوردگی و شکستگی می شود. از طرفی دیگر، مقاومت دیواره داخلی این لوله ها، نسبت به سایر لوله های پلیمری و فلزی در برابر فرسایش بیشتر است. لوله پلی اتیلن دوجداره وزن سبکی دارند بنابراین، حمل و نقل، نصب و راه اندازی آن ها به سهولت انجام می گیرد. خرید لوله دو جداره پلی اتیلن از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه است. دو لوله پلی اتیلن دوجداره را به راحتی می توان با روش های جوشکاری به یکدیگر متصل نمود. محل اتصال بدون نشتی بوده و استحکام بالایی دارد.

جهت قیمت لوله پلی اتیلن دوجداره در سایزهای 110 الی 3500 میلیمتر با مجموعه کاروگیت پایپ تماس حاصل نمایید.