کارخانه لوله کاروگیت

/کارخانه لوله کاروگیت
کارخانه لوله کاروگیت 2018-10-06T10:09:01-01:00

آشنایی با کارخانه لوله کاروگیت، مراحل تولید، استانداردها و روش های کنترل کیفیت لوله دوجداره پلی اتیلن

برای آغاز تولید انواع لوله پلی اتیلن نظیر لوله کاروگیت و لوله های اسپیرال با قطر بالا به کارخانه بزرگ با فضای وسیع نیاز می باشد. یک کارخانه تولید لوله کاروگیت شامل قسمت های مختلفی نظیر خطوط تولید، ساختمان های اداری، قسمت های انجام آزمون های کنترل کیفی و آزمایشگاه ها و انبارها است. کلیه مراحل تولید، انبار و بررسی کیفیت لوله اسپیرال و لوله های کاروگیت طبق استانداردهای صنعتی انجام می شوند؛ در نهایت، روند اجرای استانداردها توسط بازرسان مورد بررسی قرار می گیرند.

مواردی که در بازرسی انواع لوله کاروگیت باید به دقت بررسی شوند شامل قطر لوله، شکل ظاهری پروفیل لوله کاروگیت، وزن لوله در هر یک متر، زبری سطوح داخلی و خارجی دیواره لوله ها، طول لوله و همچنین خصوصیات مکانیکی مانند ضربه پذیری می باشند. پس از خروج لوله های کاروگیت از خط تولید، وارد بخش کنترل کیفیت آزمایشگاه می شوند؛ در بخش آزمایشگاه، آزمون های دقیق با استفاده از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته بر روی لوله انجام می شود. اگر تمام مراحل تولید به دقت صورت گرفته باشد و شرایط در حالت استاندارد تنظیم شده باشند، تست های کیفیت نتایج مثبتی خواهند داشت.

corrugated pipe factory کارخانه لوله کاروگیت - کارخانه لوله کاروگیت

در آزمایشگاه کارخانه لوله کاروگیت چه می گذرد؟

آزمون های کنترل کیفیت برای انواع لوله کاروگیت، مطابق با استانداردهای DIN 16961 – ISIRI 9116 – EN 13476 در آزمایشگاه کارخانه انجام می شوند. مهم ترین آزمون هایی که در بخش تعیین کیفیت بر روی لوله ها انجام می گیرند عبارتند از:

  • آزمون تعیین دانسیته (ISIRI 7175-5)
  • آزمون تعیین شاخص جریان مذاب (ISIRI 6980)
  • تست بررسی مقاومت حلقوی (DIN 16961 – ISO 9969)
  • میزان انعطاف پذیری حلقوی لوله (EN 1446)
  • اندازه گیری میزان درصد دوده (ISIRI 7175-2)
  • آزمون پراکنش دوده در لوله کاروگیت (ISIRI 7175-6)
  • تست بازگشت حرارتی (ISIRI 7175-3)
  • کنترل تست ابعاد لوله ها (ISIRI 9116 – DIN 16961)
  • آزمون استحکام کششی لوله (EN 1979)
  • تست های آب بندی لوله

انبار کردن و نگهداری لوله های کاروگیت در کارخانه

انبار مخصوص ذخیره لوله کاروگیت در کارخانه ها باید طبق اصول استاندارد ساخته شده و شیوه نگهداری لوله های کاروگیت نیز باید مطابق با استانداردها بودن و مسائل ایمنی برای آن ها رعایت شود. لوله های کاروگیت قطور را باید بر روی پالت های چوبی یا پلاستیکی مقاوم و در ارتفاع جزئی از سطح زمین قرار داد. برای حمل و نقل لوله ها تا محل نصب نیز باید از دستگاه های مخصوص حمل مانند لیفتراک ها استفاده کرد.

ویژگی های کاربردی لوله کاروگیت

لوله هایی که در کارخانه لوله کاروگیت پلی اتیلن تولید می شوند از لحاظ کارایی، دوام، طول عمر و استحکام، در درجه عالی قرار دارند؛ لوله کاروگیت در برابر مواد شیمیایی، رشد باکتری ها، اشعه UV، ضربه، فشار و حلال های شیمیایی مقاوم هستند. برای ایجاد خواص ویژه در لوله های پلی اتیلن، دوده، کربن و انواع مستربچ با کیفیت بالا به مواد اولیه اضافه می شوند.