اتصالات کاروگیت

/اتصالات کاروگیت
اتصالات کاروگیت 2018-10-07T08:12:02-01:00

اتصالات پلی اتیلن دوجداره کاروگیت هم مانند سایر اتصالات لوله های مورد استفاده در صنعت، اجزای مهم تأسیسات پلی اتیلن به شمار می روند. کیفیت و دوام این اتصالات در شبکه لوله کشی با کاربری های متنوع، اهمیت زیادی دارد، چرا حجم سیال عبوری از این تجهیزات، بسیار بالا است. تفاوت اصلی این اتصالات دو جداره با سایر اتصالات پلی اتیلنی، دیواره دولایه آن ها است.

لوکه کارگیت

اتصالات پلی اتیلن دوجداره کاروگیت برای نصب در شبکه های لوله کشی پلی اتیلن کاروگیت طراحی شده اند. هنگامی که صحبت از لوله دوجداره پلی اتیلن کاروگیت به میان می آید، منظور لوله هایی با قطر بسیار بزرگ و دیواره بیرونی حلقوی است. لوله کاروگیت بزرگ به اتصالات دوجداره کاروگیت بزرگ نیاز دارند. این اتصالات عمدتاً برای تغییر مسیر سیال درون لوله، تغییر دبی حجم ورودی یا خروجی از لوله، انشعاب های بزرگ و کوچک، انحراف لوله به مسیری با زاویه مشخص و … به کار می روند.

نامگذاری اتصالات پلی اتیلن دوجداره کاروگیت بر اساس استانداردهای لوله و اتصالات انجام شده است و شامل انواع اتصالات زانویی 30، 90 و 45 درجه، سه راهی و چهارراهی، کاهنده و افزاینده، منهول ها، فلنج ها، اتصالات جوشی و فشاری می باشند. به دلیل اینکه قطر اتصالات پلی اتیلن دوجداره کاروگیت و لوله اصلی بزرگ است، اتصال لوله و اتصالات به یکدیگر به روش جوشکاری الکتروفیوژن انجام می شود.

مهم ترین خصوصیت کاربردی اتصالات پلی اتیلن دوجداره کاروگیت، دوام و مقاومت آن ها در برابر فشار، ترک خوردگی و تغییرات دمایی است. این اتصالات به راحتی در شبکه های لوله پلی اتیلن کاروگیت زیرزمینی نصب می شوند و قادر هستند بار لایه های خاک را تحمل کنند. مقاومت در برابر مواد شیمیایی و عدم رسوب گیری در دیواره، ویژگی های دیگر این اتصالات هستند.

اتصالات پلی اتیلن دوجداره کاروگیت به همراه لوله های دو جداره کاروگیت برای نصب در تأسیسات انتقال آب و فاضلاب شهرها و روستاها، جمع آوری رواناب ها و به عنوان مسیری برای جلوگیری از طغیان آب رودخانه ها به کار می روند. پایداری خواص و البته قیمت پایین و نصب آسان اتصالات پلی اتیلن دوجداره کاروگیت، موجب محبوبیت آن ها در صنایع شده است.